English

Paolo Maldini akuzohet për korrupsion

Milano, 22 prill, NOA - Ish-futbollisti i ekipit të Milanit, Paolo Maldini, është nën hetim nga prokurorët e Milanos për korrupsion dhe akses të paautorizuar në sistemin kompjuterik të taksave, duke përfshirë në hetim madje edhe gruan e tij.

Nëpërmjet avokatit të tij Danilo Buongiorno, Maldini njoftoi e tashmë ai dhe e shqja e tij janë "të qetë" në lidhje me atë çka akuzohet ai dhe gruaja e tij.

"Akuzat janë krejtësisht të pabaza, - thotë avokati i tij, Hello, - dhe është e sigurtëse do të jetë në gjendje të demonstrojë pafajësinë e vetes dhe të gruas së tij".

n.e/NOA

KOMENTE