English

Tornadot përfshijnë 4 shtete në SHBA (VIDEO)

Misisipi, SHBA, 25 Prill 2010 NOA - Një stuhi e furishme ka përfshirë shtetin amerikan të Misisipit duke shkaktuar vdekjen e të paktën nëntë personave.

Autoritetet pohuan se u përballën me një tornado dhe vendosën të shpallin situatën e gjendjes së jashtëzakonshme në 17 rajone të shtetit Misisipi.

Ndërkohë, edhe në tre shtete të tjera, Arkansas, Alabama dhe Luiziana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raportohet sulm nga tornado që ka prekur Misisipin.

Shërbimet metereologjike në këto shtete pohojnë se erërat po lëvizin aktualisht drejt lindjes.

e.r/NOA {youtube}4vL1fv-UfJA{/youtube}

KOMENTE