English

Ibrahimoviç: Në finale do të shkojmë ne

Spanjë, 27 Prill NOA - "Jam tepër i sigurt se në finalen e Bernabeut do të shkojmë ne, kjo pasi jam shumë i bindur tek forca e skuadrës sime dhe tek vetë un", - këto ishin fjalët e suedezit të Barcelonës Zlatan Ibrahimoviç në lidhje me sfidën e Ligës së Kampionëve ku ekipi i tij do të përballet me Interin.

Kujtojmë se ndeshja e parë midis tyre përfundoi në shifrat 3 me 1 për zikaltërit dhe për skuadrën e Guardiolës do të jetë tepër e vështirë për të përmbysur këtë rezultat.

Megjithatë në bazë të fjalëve të Ibrahimoviç i cili ka theksuar se lojtarët e skuadrës kanë mentalitetin e duhur për të arritur finalen atëherë çdo gjë mbetet për tu parë kjo duke kujtuar se Barça është ende ekipi kampion i Evropës.

r.b/NOA

KOMENTE