English

Flijim për dashurinë, gjen vdekjen studentja në Tiranë

Tiranë, 29 prill NOA - Vajza e cila u vetëflijuar për dashurinë e saj, ka humbur jetën sot në spitalin ushtarak. Sabahete Peposhi, lindur në Kukës dhe prej disa vitesh banuese në Paskuqan, u vethelmua para tre ditësh duke pirë fostoksinë.

Prej 2 ditësh ajo mbahej në gjendje të rëndë në spital, ku edhe nuk ka mundur dot të mbijetojë. e njohur si studentja absolute në mësime, me të gjitha notat 10, vajza kishte rreth dy vjet që ishte njohur me një djalë, me të cilin dëshironte të vazhdonte jetën e saj. Por prindërit mësohet se kanë qenë kundra lidhjes.

Edhe pse në fshehtësi, të kësaj lidhjeje, ajo do të humbasë të dashurin e zemrës, në një aksident, në momentin që kishte fituar studimet për në Oksford.

E tronditur nga humbja e të dashurit dhe pamundësia për të shkuar për studime, 24-vjeçarja kaloi në depresion duke e shtyrë atë të pinte fostoksinë, duke humbur vetën mesditën e sotme.

r.n/NOA

KOMENTE
  • Nafa Bajraktari12:05 - 13 Maj 2011
    shum e dhimshme te prek ne shpirt skam fjal te shkruaj