English

Tahiri: Është koha e parrullës, “Ja vdekje, ja liri”

Tiranë, 1 maj, NOA- Për deputetët e Partisë Socialiste situata në vend konsiderohet me atë të shumë viteve më parë. Deputeti Sajmir Tahiri, gjatë fjalimit të mbajtur sot para protestuesve u shpreh se ka ardhur koha që njerëzit të luftojnë për liri.

“Ka ardhur koha të bëhemi bashkë. Ka ardhur koha të bëhemi me minatorët, mësuesit, nxënësit dhe me çdo qytetar të ndershëm. Ka ardhur koha e parrullës “Ja vdekje, ja liri””, u shpreh ai.

Tahiri theksoi se shumica e shqiptarëve nuk e është në gjendje për të paguar energjinë dhe për të pasur një të ardhme më të mirë.

Në miting kanë folur deputetët; Namik Dokle, Ditmir Bushati, Arta Dade dhe Mimi Kodheli, të cilët kanë shprehur para turmës vendosmërinë e tyre për të ecur para të bashkuar kundër qeverisë që e ata e kanë vlerësuar si ilegjitime.

m.xh/NOA

KOMENTE