English

Elbasan: Tërmeti Me Epiqendër Në Librazhd, Pa Pasoja Dhe Dëme Materiale

ELBASAN, 6 Maj /ATSH-Miranda Sadiku/ - Një lëkundje tërmeti, që u ndje të enjten në mesditë në në rajonin e Elbasanit në orën 15.05 minuta, e kishte epiqendrën në Librazhd. "Epiqendra e tërmetit 4-5 ballë të shkallës rihter ka qenë fshati Kuturman i Komunës Qendër, në rrethin e Librazhdit," tha shefi i Shtabit të Emergjencave pranë Prefekturës së Qarkut të Elbasanit, Mustafa Arapi. Nuk njoftime për dëme./ch/
KOMENTE