English

Napoli mendon për Asamoah

Itali, 6 Maj NOA - Bëhet gjithnjë e më interesante merkato e ardhshme e skuadrës së Napolit, ku pasi kanë bërë të ditur se janë në ndjekje të Maxi Lopez, tashmë një emër tjetër i shtohet atij dhe bëhet fjalë pikërisht për lojtarin e Udinezes, Asamoah.

Siç bëhet e ditur nga “Il Corriere dello Sport”, lojtari në fjalë pëlqehet shumë nga drejtuesit e skuadrës së Napolit dhe në lidhje me këtë fakt është në program një takim midis tyre dhe stafit drejtues të Udinezes.

Thuhet se aty do të vlerësohet oferta që Napoli do të bëjë në drejtim të Asamoah dhe më pas do të vendoset nëse ai të jetë pjesë e skuadrës së Mazarit në sezonin e ardhshëm.

r.b/NOA

KOMENTE