English

AIPS: Mourinho dhe Messi, trajneri dhe lojtari më i mirë në botë

Barcelonë, 8 maj, NOA - Shoqata e Shtypit Ndërkombëtar Sportiv (AIPS), ka zgjedhur trajnerin dhe lojtarin më të mirë në botë, përkatësisht kreun e Interit, Jose Mourinho dhe lojtarin Lionel Messin e Barcelonës, si më të mirët e botës.

Ndërkaq, bëhet me dijeni se Messi është në kërkim të fitimit të gjithë trofeve të mundshëm ku tashmë është dhe pretendenti kryesor për marrjen e "Këpucës së Artë".

Me tripletat e shënuara në ndeshjet e fundit dhe me golin e realizuar në sfidën me Realin e Madridit, Messi ka kaluar në klasifikimin e golashënuesve të Evropës dhe Uejn Runin ku tashmë ndodhet vetëm një gol larg tij.

Vetëm para pak kohësh, Messi do të fitonte edhe çmimin prestigjioz të “Topit të Artë" nga organizata e FIFA-s Uorld Player.

n.eNOA

KOMENTE