English

Pasqyra E Shtypit Shqiptar

TIRANË, 8 Maj/ATSH/.- Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të shtypit shqiptar, të publikuar sot: Gazeta " Koha Jonë" MASHTRIMI I RAMËS: PO IKI NË BRUKSEL, SHKON NË PARIS Zbardhet e vërteta e lëvizjes së Ramës jashtë vendit, po përpiqet të shpëtojë e të largojë stresin e javës së ngjeshur, me protesta dhe grevë urie. Tituj të tjerë: Studentët në protestë: Rama mos ndal heqjen e vizave Bumçi: Katër variante për zgjidhjen e ngërcit politik. Gazeta " Shqip" KUTITË E MATERIALEVE, VARIANT KOMPROMISI Ambasadorët bëjnë presion për zgjidhje të shpejtë dhe ofrojnë alternativë për palët Tituj të tjerë: Ina Rama: E kemi të vështirë të hetojmë zyrtarët dhe biznesmenët Gazeta " Panorama" KRIZA, TOPI RIKTHEN NEGOCIATAT Presidenti i Republikës, Bamir Topi, takohet me Zv. kryeministrin Meta dhe ambasadorët Uidhërs, Montobio dhe Lohan. Tituj të tjerë: Konflikti për tokën, vret vëllanë me thikë. Piramida, biznesmeni: Si më morën 2900 euro Gazeta " Shekulli" GREVA, NANO TAKOHET ME BASHËN Fatos Nano drekon me Lulzim Bashën, të gjitha detajet e takimit "sekret" Tituj të tjerë: Ramizi: C'ndodhi pas vdekjes së Enverit. Matura 2010, botohen testet e Kimisë dhe Biologjisë Gazeta Shqiptare AGOLLI : BERISHA NUK KA FUQI TË NDALOJË GREVEN Shkrimtari i njohur mbështet protestën e Partisë Socialiste: S'bëhet demokraci me mitraloza Tituj të tjerë: Rama: Hetimi i zyrtarëve të korruptur, i vështirë. Tri orë mbledhje, akuza dhe debate në FSHF Gazeta "Rilindja Demokratike" PASTRIMI I PARAVE, BLLOKOHEN 4 MILION EURO PASURI E KRIMIT Ministri i Finanacve, Ridvan Bode: Gjashtë njësi të reja hetimore për procedim ndaj krimit financiar dhe korrpsionit janë në gadishmëri Tituj të tjerë: Berisha: Përgatitje për turizmin. PD: Përgjigje ligjore ndaj kërcënimeve, të mafias-Rama ndaj Bulkut Liri Berisha: Talasemia, problem që kërkon bashkëpunim Gazeta "Zëri i Popullit" SPECIALE/ DRITERO AGOLLI: BERISHA NUK I NDAL DOT NJERZIT, VENDI NE AUTOKRACI Intervistëme shkrimtarin e njohur Dritëro Agolli. Tituj të tjerë: Vendi zhytet në varfëri Faturat e energjisë, me shtrenjtë se në Kanada./e.xh/
KOMENTE