English

Sport-Kategoria E Parë/ Fitore Për Skuadrat Kryesuese Në Javën E 29-Të

TIRANË, 8 Maj / ATSH- Gjergji Mima/- Janë luajtur sot ndeshjet e javës së 29-të të Kategorisë së Parë, ku të gjitha skuadrat kandidate për ngjitjen në Kategorinë Superiore, fituan ndeshjet respektive. Ndërsa enigmat, se cila do të ngjitet direkt në Superligë dhe kush do të shkojë në Play Off do të zgjidhen në javën e fundit. - Ndeshjet e javës së 29-të të Kategorisë së Parë: Bilisht Sport-Elbasani 2-3 Partizani-Burreli 4-1 Skrapari-Lushnja 0-2 Bylis-Pogradeci 7-5 Luftëtari- Kamza 1-2 Ada - Memaliaj 1-2 Besëlidhja-Turbina 3-3 Sopoti- Gramshi 0-3 - Renditja e Kategorisë së Parë pas javës së 29-të: Nr Ekipi N Pikë 1 Bylis 29 69 2 Elbasani 29 59 3 Kamza 29 59 4 Lushnja 29 57 5 Partizani 29 57 6 Ada 29 42 7 Pogradeci 29 45 8 Luftëtari 29 36 9 Besëlidhja 29 35 10 Bilisht Sporti 29 31 11 Burreli 29 30 12 Gramshi 29 29 13 Skrapari 29 28 14 Turbina 29 28 15 Memaliaj 29 26 16 Sopoti 29 15./n.m/
KOMENTE