English

Titujt E Lajmeve Kryesore Te Transmetuara Diten E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI BERISHA: BRENDA 2010 DO ASFALTOHEN TË GJITHA RRUGËT QË ZBRESIN DREJT DETIT ADEMI: RAJONI DUHET TË LOBOJË PËR T'U BËRË ATRAKTIV NDAJ INVESTITORËVE TË HUAJ BALLI KOMBËTAR DEMOKRAT: ORIGJINA E TENSIONEVE TË SOTME POLITIKE I KA RRËNJËT TE MËNDËSIA KOMUNISTE TUNELI I THIRRËS NË AUTOSTRADËN DURRËS-KUKËS-MORIN, GATI MË 21 MAJ JCR VLERËSON SHQIPERINË ME QËNDRUESHMËRI TË LARTË NE SISTEMIN BANKAR PD: RAMA TË BËJË TRANSPARENCË MBI GJENDJEN SHËNDETËSORE TË GREVISTËVE VLORË: ÇELET SEZONI TURISTIK VEROR 2010 RAMA: TË GATSHËM PËR DIALOG, POR TRANSPARENCA, E VETMJA RRUGË E ZGJIDHJES LUSHNJE: LIRI BERISHA SHPALLET "QYTETARE NDERI" PER NDIHMEN NDAJ FEMIJEVE TE SEMURE ME TALASEMI BERISHA URON KRYETARIN E PARTISE KONSERVATORE TE MBRETERISE SE BASHKUAR, DAVID CAMERN PER FITOREN NE ZGJEDHJET E PERGJITHSHME PARLAMENTARE BERISHA: QEVERIA E ANGAZHUAR TE SHNDERROJE SHQIPERINE NE VENDIN ME KLIMEN ME TERHEQESE PER BIZNESIN LAJME NGA BOTA SHËNIM - GJERMANI - NESËR VOTOHET NË RENANI-VESTFALIA VERIORE, NDIKON KRIZA GREKE PRESIDENTI TURK DHE AI SIRIAN AKUZOJNË IZRAELIN PËR PENGIM TË PAQES NË LIDNJEN E MESME GJERMANI - MERKEL KËRKON TË LUFTOHET ANTISEMITIZMI, 65 VJET PAS PËRFUNDIMIT TË LUFTËS SË DYTË BOTËRORE SEJDIU: GJERMANIA MBËSHTET FUQISHËM KOSOVËN DHE PAVARËSINË E SAJ SARKOZY ANULON VIZITËN E TIJ NË RUSI SI PASOJË E KRIZËS FINANCIARE NË EUROZONË VULLKANI NË ISLANDË - NESËR REJA MBI ITALI IRANI PRANON NJË PROPOZIM PËR DISKUTIME ME PERËNDIMORËT KIM-JONG-IL MBËSHTET NJË ZGJIDHJE PAQËSORE PËR ÇËSHTJEN BËRTHAMORE PERDUCA-KRASNIQI: PAVARËSIA E KOSOVËS, REALITET I PAKTHYESHËM BRITANI E MADHE - MEDIA MBËSHTET NJË KOALICION, POR SA MË SHPEJT GREQI - ZGJEDHJET LOKALE: IMIGRANTËT VOTOJNË PËR HERË TË PARË /a.ke/
KOMENTE