English

Pasqyra E Shtypit Shqiptar

TIRANË, 13 Maj -/ATSH/- Titujt kryesorë të shtypit shqiptar për ditën e sotme 13 maj. Gazeta "Shqip" DIPLOMACIA: SHQIPËRISË I DUHET PAQJA MES "ARMIQVE" Montobio-Lohan me Berishën. Topi shfaqet me Kryeministrin dhe Topallin. Rama- Withers, 25 minuta për krizën. -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Taulant Balla: Përshkallezimi i protestës pas 14 majit, sapo ka nisur Transferimi, Italia sjell listen e të dënuarve Gazeta "Koha Jone" BERISHA ASFALTON RRUGËT, EDI RAMA I BLLOKON Kryeministri peruroi vetem dje tre vepra publike në periferi të Tiranës, i bën thirrje Ramës te mos lendoje njerez. -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: TI:Paketa antikorrupsion e qeverisë, impresionuese Droutcas: Vizat hiqen shpejt, pas 4 vjetesh hyrja ne BE Gazeta "Shekulli" QEVERIA: ZYRTARËT TË PËRDORIN SKAFE Qeveria ndryshon moratoriumin e skafeve, ja zyrtaret qe lejohen te levizin ne det. Rregulla te reja per motoret e ujit -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Universitetet, happen dege te reja Ballsh, 350 te helmuar nga uji Gazeta "Panorama" BUXHETI NË KRIZË, SHITET HOTEL "DAJTI" E blen Banka e Shqiperise. Qeveria I ka shitur dje bankes se Shqiperise per 30 milione euro Hotel "Dajtin". Gazeta "Shqiptare" POLICIA GODET MAJKON Ashpërsohen protestat e PS, parashikohet greve urie në gjithe vendin. Deputeti: Shkopoinj gome e gaz lotësjelles në protestë. Gazeta "Integrimi" SHQIPËRIA PROGRES TË DUKSHËM NË LUFTËN KUNDËR KORRUPSIONIT Drejtori Ekzekutiv Rajonal i Transparency International Miklos Marschall vlereson reformat e qeverise ne luften ndaj fenomenit te korrupsionit. Gazeta "RD" RAMA BRAKTISET NGA AMBASADORET E PERENDIMIT, BAJKOTON FJALEN E LOHAN Ne ceremonine e Dites Europiane, kreu I PS ka ndjere injorimin e ambasadoreve perendimore Gazeta "ZP" RAMA: TRANSPARENCE PERMES DIALOGUT Solidariteti qytetar dhe njerezor me kete cader, dhe me njerezit qe jane brenda ne kete cader, eshte shprehja e forces se besimit se ne se bashku mund ta bejme me te mire Shqiperine. a.m
KOMENTE