English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Tuneli jugor i Thirrës rihapet të premten Pyetësori/ Bregu: KE, rreth 700 kërkesa për informacion shtesë Shkrimtari Orhan Pamuk viziton Beratin Grupi parlamentar i PS-së vendos vazhdimin e grevës së urisë Raiffeisen: Shqiperia vendi me performancën më të mirë në Evropën juglindore "Ekspo-Milano 2015"-Berisha: Mundësi për ekspozimin e potencialeve të vendit para investitorëve të huaj Studentët peticion kundër grevës së opozitës Bashkia e Milanos, studim për zgjidhjen e problemit të transportit në Tiranë Bregu: IPA, 306 milion euro për Shqipërinë në vitet 2007-'10 Topalli: "Ekspo 2015", mundësi e jashtëzakonshme në promovimin e imazhit të Shqipërisë Lordi Alan Watson: Britania mbështetje aspiratën europiane të Shqipërisë Meta në Dushanbe: Kosova e pavarur, klimë paqeje dhe sigurie për rajonin Kosova në prag të anëtarësimit në Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim Bosch: Çdo zgjidhje, në përputhje me parimin e transparencës dhe kornizën ligjore shqiptare Rama: Beteja jonë, në interes të qytetarëve shqiptarë LAJME NGA BOTA Taksa për transaksionet financiare: Berlini dhe Parisi ende të matur BE - Livrohet kësti i parë i ndihmës evropiane prej 14.5 miliardë euro drejt Greqisë Itali-Egjipt - Presidenti egjiptian Mubarak mbërrin në Itali Kosovë -Hamiti në konferencën "Zhvillimet e tanishme në Ballkanin Perëndimor", në Zagreb Kina shprehet në favor të marrëveshjes bërthamore Iran-Turqi-Brazil Ekon - Greqi - Klientela turistike ulje rekord prej 10 për qind SHBA - Clinton: Marrëveshje me Rusinë dhe Kinën për një projekt sanksionesh të reja kundër Iranit Ekon - Spanjë - Van Rompuy: Euro është një monedhë shumë e fortë Cameron planifikon vizitën e parë zyrtare në Berlin Bosnje - Policia arreston dy serbo-boshnjakë për krime lufte
KOMENTE