English

Fryma e Michael Jackson, jeton ende tek një kinez 4-vjeçar

Shangai, 22 Maj, NOA - Fryma e yllit të muzikës pop, Michael Jackson, duket se jeton tek një djalë kinez katër vjeçar, i cila shumë shpejt është duke u kthyer në një yll ndërkombëtar të kërcimit.

Ndryshimet nga Uang Yiming, i njohur gjithashtu si Xiao Bao, po bëjnë xhiro në të gjithë botën dhe të kujton pikërisht ato të realizuara nga mbreti i muzikës pop.

Jo rastësisht, Xiao Bao në evenimente të njohura si hapja e Expo në Shangai këtë vit, gjithmonë tërheq një turmë të madhe artdashësish.

Kinezi arrin që të kërcejë si Michael Jackson i famshëm këngët e tij duke përfshirë "Beat It”, “Dangerouse” dhe “Billie Jean".

n.e/NOA

KOMENTE