English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Kosovë -Rasmussen: Reduktimi i trupave të KFOR-it, sipas vlerësimit të situatës Shkodër, Ministri Prifti: 10 milionë euro për mbështetjen e biznesit Sport-futboll/ Kombëtarja mposht 4-0 përfaqësuesen U-19 Kosovë - Sejdiu takon Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Rasmussen Kosovë - Presidenti Sejdiu takon Ban Ki-moon gjatë kthimit nga Malajzia Turqia do të mbështesë Kosovën në të gjitha fushat Takimi në Strasburg-Berisha: Spikati vendosmëria për respektimin e kushtetutës dhe vendimeve të gjykatave Fondi Shqiptar i Zhvillimit, 110 projekte per vitin 2010 2800 maturantë shqiptarë pjesë e paradës festive, olimpiada e maturës Gjeopolitika dhe roli i SHBA në shek. XXI-të, mbledh studiuesit "Koleksioni i përhershëm", së shpejti në skenën e teatrit kombëtar Hague -Metës : Të vazhdojë dialogu politik Kulture/"Agoj", një album pianistik në ditën botërore të diversitetit kulturor Matura- MASH: Këtë vit më shumë mundësi zgjedhjeje për maturantët Reportazh/ Vlorë: Selenica mes dy simboleve, minierës dhe piktorit David Selenicasi Artan Hoxha: Pozitiv hapat e qeverisë në stimulimin e ekonomisë Kukës: Brenda 1 ore, kalojne mbi 1000 automjete ne tunelin jugor te autostradës Durrës-Kukës-Morinë Rihapet tuneli jugor i Thirrës Kosovë - Sekretari i Përgjithëm i NATO-s viziton sot KFOR-in Zyrtarë të lartë të BE-së: Nga Shqipëria kërkohet gjetja e një zgjidhje të shpejtë e të qëndrueshme Rama: Kemi vullnet për zgjidhjen e situatës, pa hequr dorë nga transparenca Berisha: Maxhoranca dhe Opozita, periudhë reflektimi për të diskutuar opsionet e zgjidhjes së situatës politike LAJME NGA BOTA Bosnjë - Policia arreston dy serbë për lidhje me lëvizje islamike Ekonomi - Deficiti i lartë - Van Rompuy: Konsensus në B për sanksione Irak - Të paktën 23 viktima nga një atentat me autobombë në një treg Gjermani - Presidenti Koehler viziton Afganistanin për herë të parë Sekretarja amerikane e Shtetit mbërrin në shangai për dialogun Kinë-SHBA Bërthamore - Turqia i kërkon Obamës të mos kundërshtojë marrëveshjen Turqi-Iran-Brazil Portugali - Qeveria në minorancë i shpëton mocionit të mosbesimit Ballkan - Rumania, Bullgaria dhe Greqia për një integrim evropian Urgjent - Ekon - Gjermania miraton planin mbështetës për zonën euro Turqia e gatshme të hapë me kushte portet për qipriotët grekë Sondazh - Gjermani - Popullariteti i koalicionit të Merkelit ulet ndjeshëm Poloni - Arrin në nëntë numri i të vdekurve nga përmbytjet Ekon - FMN: Zona euro nuk do të shpërbëhet Moska kërkon heqjen e vizave në samitin Rusi-BE Ekon - Parlamenti Evropian pa qëndrim të përbashkët për zgjidhjen e krizës ekonomike Tajlandë - Ashton: Pajtimi kombëtar është një nevojë absolute
KOMENTE