English

Titujt E Lajmeve Kryesore Te Transmetuara Diten E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI BERISHA: QEVERIA, E VENDOSUR TË PROMOVOJË NJË RRITJE TË QËNDRUESHME EKONOMIKE BERISHA:VULLNET PËR T'IU PËRGJIGJUR KËRKESAVE TË PS NË PËRPUTHJE ME KUSHTETUTËN, LIGJET DHE VENDIMET E GJYKATAVE BERISHA: QEVERIA SHQIPTARE DO RRISË FONDET PËR KËRKIMIN SHKENCOR, SI KUSHT VENDIMTAR PËR SUKSESIN E TIJ VLORË, DEPUTETËT E PD-së, NISMË PËR NGRITJEN E SHTATORES SË ISMAIL QEMALIT USAID NXIT TREGTINË RAJONALE DUKE AFRUAR BIZNESIN SHQIPTAR ME PARTNERË TË VENDEVE FQINJE RAMA: JEMI BESIMPLOTË SE KUTITË DO TË HAPPEN SHKODËR: TAKIM PËR FORCIMIN E LIDHJEVE TË BIZNESIT DHE PROMOVIMIN E SEKTORIT PRIVAT SARANDE: FLUKS VIZITORËSH VENDAS E TË HUAJ KËTË FUNDJAVË VLORE: DEGA E PD KERKON TRANSPARENCE PER TE GJITHA VENDIMET E BASHKISE PROMOVOHET FJALORI ARABISHT -SHQIP LAJME NGA BOTA KRIZË - PAPA: QEVERITË SHUMË TË DOBËTA PËRBALLË SPEKULIMEVE NË TREGJE KROACI - MË TEPËR SE 10 000 PERSONA PËRKUJTOJNË PËRVJETORIN E LINDJES SË TITOS BRITANI E MADHE - VENDI DO TË HYJË NË NJË EPOKË MASASH TË RREPTA EKONOMIKE GREQIA KUNDËRSHTON PROPOZIMIN TURK PËR ÇARMATOSJEN E AVIONËVE GJUAJTËS NË EGJE KOSOVË: KUÇI-RASMUSSEN: SITUATA E SIGURISË NË KOSOVË ËSHTË E QETË DHE E STABILIZUAR RUMANI - FMN SUGJERON RRITJE TAKSASH PËR KUFIZIMIN E DEFICITEVE PUBLIKE BE: SANKSIONE TË ASHPRA KUNDËR VENDEVE QË SHKELIN RREGULLAT FINANCIARE RUSI - PUTIN I KËRKON KIRGISTANIT T'I JAPË FUND PASIGURISË GJERMANI - TRICHET: EURO ËSHTË NJË MONEDHË E BESUESHME WILLIAM HAGUE NË VIZITËN E PARË ZYRTARE NË AFGANISTAN /a.ke/
KOMENTE