English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Djeshme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Sport-futboll/ Josip Kuzhe optimist për miqësoren ndaj Malit të Zi Shkoder: Prodhime artizanale dhe bujqesore ne nje panair Reportazh / Sarandë: Hotelet i japin "dorën e fundit" akomodimit Gazsjellësi Tap/ edhe "E.on Ruhrgas" bashkon aksionet me "Egl" dhe "Statoil" Durres: Nis sezoni i plazhit ne bregdetin e Durresit Ulen çmimet e artikujve bujqësorë sezonalë BSH: Këshilli mbikëqyrës do të miratojë kete javë politikën monetare për muajin maj LAJME NGA BOTA Fishë teknike - Çmimet e festivalit të 63-të të filmit në Kanë Kanë - Palma e Artë për filmin e regjisorit Weerasethakul Kanë - Aktori më i mirë Javier Bardem Falkland-Malvine - Argjentina thërret ambasadorin e Britanisë së Madhe Brazil - Shtypi: Rritet mbështetja për presidentin Lula në drejtimin e OKB-së SHBA-Shërbimet sekrete: Lideri i Koresë së Veriut urdhëroi sulmin kundër anijes së jugut Libi - Hezbollah/Siri/Izrael - Kouchner takohet me Asad, shprehet për zbutjen e marrëdhënieve Itali - Një person goditet për vdekje pas finales së Ligës së Kampioneve Somali - Rreth 14 të vdekur nga sulmet e rebelëve shebab në Mogadisho Kinë - Clinton këmbëngul në një pjesëmarrje të barabartë në tregje Kinë - Të paktën 32 viktima nga përplasja e një kamioni me një autobus
KOMENTE