English

Pasqyra E Shtypit Shqiptar

TIRANË, 29 Maj/ATSH/.- Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të shtypit shqiptar të publikuar të shtunën: Gazeta " Koha Jonë" BASHA: LETRA E RAMES, SHFAJESIM I PANEVOJSHEM Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha, ka komentuar dje letrën e kryetarit të PS ndaj Presidentit të KE, duke e cilësuar si shfajësim të panevojshëm. Tituj të tjerë: Berisha: heqja e vizave, shqiptarët fitojnë një dinjitet të ri. Rama: Zgjidhja e ngërcit, afati dyjavor është ultimativ Gazeta " Shqip" AMBASADORET, KRITIKA POZITES PER DREJTESINE Deklarata e Withers, Bosch, e Mcllwham, në një tryezë të organizuar ngaish-presidenti Moisiu dhe Meidani për gjyqësorin: Të shqetësuar për emërimet. Tituj të tjerë: Vizat, etapat që do të ndiqen nga BE Dritan dajti prokuroria lexon akuzat e rënda Gazeta " Panorama" QEVERIA SHPERBLEN POLICET E GREVES SE PS Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit , parashikon të shpërblejë me një pagë mujore shtesë policët që u angazhuan gjatë ruajtjes së rendit dhe sigurisë në protestat 19 ditore të PS. Tituj të tjerë: Liron vrasësin, arrestohet hetuesi. Sokol Balla, libër me 33 intervista nga tranzicioni Gazeta " Shekulli" PROKURORIA : SI VRAU DAJTI 4 POLICET Zbardhet e vërteta, cfare ndodhi paraditen e 9 gushtit dhe si u arrestua Dajti. Tituj të tjerë: Veliaj: G99 do te shkrihet me PS-në. Gjykatat, ambasadoret kunder PD Gazeta Shqiptare GJYQESORI, PD SULM MEIDANIT MOISIUT E NDERKOMBETAREVE Rrëzimi i Kostës, SHBA dhe OSBE hedhin poshtë pretendimin e PD-s. Tituj të tjerë: Kreditë me probleme, të ndërhyjë Banka e Shqipërisë. Starton çmenduria e makinave, në garë 12 shtete Gazeta "Rilindja Demokratike" EUROPES I SOSET DURIMI ME RAMEN, GJERMANIA: MJAFT ME ME BLLOKADEN Ish-ministri gjerman për Evropën, socialdemokrati Erler deklaron se" bllokada" ndaj reformave po e dëmton Shqipërinë. Tituj të tjerë: Berisha: Heqja e vizave, vlerësim për reformat. Topalli: Heqja e vizave , lajmi më i mirë për shqiptarët Gazeta "Zëri i Popullit"- ANTIDEMOKRACIA/ BERISHA SHQETESIM PER NDERKOMBETARET SHBA DHE OSBE:RASTI "KOSTA", I RENDE. Tituj të tjerë: Kriza, afati dy javor, ultimativ. Qeveria mos ua vonojë shqiptarëve heqjen e vizave Gazeta " Integrimi" : LIBERALIZIMI I VIZAVE/INVESTIMI MEI RENDESISHEM I LSI-SE NE QEVERISJE Tituj të tjerë: Zgjidhja politike brenda kornizës kushtetuese Rrugët. sektori që thithin më shumë investime./e.xh/
KOMENTE