English

Sofje - Më Shumë Se 40 Kilogramë Heroinë Sekuestrohen Në Kufirin Bullgaro-Turk

SOFJE, 30 maj /ATSH-AFP/ - Policia doganore bullgare sekuestroi sot në kufirin me Turqinë 41,4 kilogramë heroinë, me një vlerë prej 2,7 milionë euro, çka përbën sasinë më të madhe të drogës që nga fillimi i vitit. Droga u gjet në një makinë me targa turke që po shkonte drejt Rumanisë. Dy pasagjerë turq, 50 dhe 48 vjeç u arrestuan. Kufiri bullgaro-turk përbën një pikë referimi për trafikun e drogës nga Azia për në Evropë./ a.jor.
KOMENTE