English

Afganistan - Eliminohen Dy Kamikazë, Arrestohet Një I Tretë

KABUL, 2 qershor /ATSH-ANSA/ - Dy kamikazë u eliminuan dhe një i tretë u arrestua nga policia afgane pranë Universitetit të Kabulit, ku po zhvillohet (Jirga) Asambleja e paqes, njoftuan burime zyrtare. Talebanët morën përgjegjësinë e sulmeve që u kryen me lëshimin e tre raketave dhe një komandë të armatosur. /e.v/
KOMENTE