English

Prokuroria: Gjoba ndaj biznesmenit italian, për t’i mbyllur problem me policinë

Kurbin, 02 qershor, NOA Update– Tre personat që i vunë gjobën 100 mijë euro biznesmenit italian në qarkun e Lezhës, i “kanë” kërkuar këtë shumë duke i premtuar se do t’i mbyllnin një problem me policinë.

Ky është sqarimi që jep Prokuroria për Krimeve të Rënda në lidhje me arrestimin e tre personave, mes të cilëve ka qenë dhe një punonjës i policisë.

Ka qenë biznesmeni italian me inicialet E.P, ai që ka denoncuar skemën që kishin përgatitur tre personat e arrestuar, Sefer Dervishi, Jetnor Dushaj, Ermal Malaj.

“Sipas kallëzuesit, shtetasit e mësipërm, në bashkëpunim me njëri tjetrin i kanë kërkuar shumën prej 100.000 eurosh, në shkëmbim të mbylljes së një problemi me policinë”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Ndërkohë që i arrestuari Sefer Dervishi ka qenë administrator i firmës së biznesmenit italian, E.P.

m.xh/NOA

KOMENTE