Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Capello, objektivi i parë i Morattit për pankinën e Interit
English

Capello, objektivi i parë i Morattit për pankinën e Interit

Itali, 4 Qershor NOA - Dikush afrohet dhe dikush që largohet por, sërish pankina e Interit mbetet pa një trajner. Tashmë duhet thënë se zëvendësuesi i Murinjos po kthehet në një torturë të vërtetë për ekipin zikaltër.

Dëshira e parë e presidentit Moratti mbetet Capello ndërsa për sa i përket alternativa të tjera ata mbajnë emrat e Benitez, Guus Hiddink dhe Guardiola.

duke parë karakterin e presidentit të klubit milanez duhet theksuar se do të ketë tepër e vështirë që ai të heqë dorë nga Capello dhe këtë fakt e ka pohuar dhe vetë Fabio i cili aktualisht është në drejtimin e përfaqësueses angleze.

Megjithatë Federata e Futbollit në Angli është tepër e qartë në objektivat e saj dhe ata dëshirojnë që tekniku italian të mbetet sërish në drejtim të skuadrës së tyre dhe pas përfundimit të Botërorit.

r.b/NOA

KOMENTE