Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Francë - Të Gjithë Jashtë Vendit Për Të Kaluar Provimin E Lejes Së Drejtimit
English

Francë - Të Gjithë Jashtë Vendit Për Të Kaluar Provimin E Lejes Së Drejtimit

PARIS, 4 qershor /ATSH-ANSA/ - Provimi për lejen e drejtimit të automjetit konsiderohet shumë i shtrenjtë dhe i vështirë nga qytetarët francezë, të cilët janë gjithmonë e më të shumtë në numër që udhëtojnë jashtë shtetit për t'u paisur me dokumentin e shumë kërkuar. Destinacionet e preferuara për të kaluar provimin e patentës, shkruan sot e përditshmja Le Parisien, janë Spanja dhe vende afrikane si Maroku, Algjeria ose Senegali. Një fenomen ky që i shqetëson specialistët e sigurisë rrugore, të cilët e vënë në dyshim cilësinë e këtyre testeve. /e.v/
KOMENTE