Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gaza - Blair E Vlerëson Kundërproduktive Bllokadën Izraelite
English

Gaza - Blair E Vlerëson Kundërproduktive Bllokadën Izraelite

LONDËR, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Përfaqësuesi i Katërshes për Lindjen e Mesme, Tony Blair theksoi sot se bllokada e vendosur nga Izraeli në Rripin e Gazës është kundërproduktive, në një intervistë të publikuar pas sulmit izraelit kundër flotiljes ndërkombëtare. Ish-kryeministri britanik kërkoi vendosjen e një strategjie në Gaza që izolon ekstremistët dhe ndihmon njerëzit. Pak pas sulmit izraelit që shkaktoi nëntë të vdekur Blair u shpreh i tronditur dhe kërkoi një hetim të plotë për atë që kishte ndodhur. Izraeli u dënua nga të gjitha palët pas sulmit të përgjakshëm nga komandot izraelite kundër flotiljes humanitare./ /ec/ a.jor.
KOMENTE