Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Grabitën në një shtëpi 6.200 euro dhe 20.000 lekë, kapen dy autorët
English

Grabitën në një shtëpi 6.200 euro dhe 20.000 lekë, kapen dy autorët

Pogradec, 4 Qershor, NOA – Dy persona janë futur brenda një shtëpie dhe kanë vjedhur brenda saj një shumë parash prej 6.200 euro dhe 20.000 lekësh.

Lajmi konfirmohet për agjencinë e Lajmeve NOA nga burime policore të Elbasanit, sipas të cilave, ata kanë rënë në prangat e tyre pas një aksioni për kapjen e tyre ndërsa ishin identifikuar si autorë të vjedhjes së lartpërmendur.

Ndër të tjera, burimet policore pohojnë se të ndaluarit mbajnë identitetet M.Pilinci, 20 vjeç dhe Enea Kadilli, 25 vjeç; që të dy banues në fshatin Buçimas të Pogradecit.

Ndaj tyre, rëndon akuza për veprën penale të “Vjedhjes”, parashikuar nga neni 134/2 i Kodit Penal, ndërsa materialet për këtë ngjarje i kaluan prokurorisë për hetime të mëtejshme.

n.e/NOA

KOMENTE