Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Jerusalem - Policia Izraelite Në Gjendje Alarmi, Bllokon Rrugët Në Sheshin E Xhamive
English

Jerusalem - Policia Izraelite Në Gjendje Alarmi, Bllokon Rrugët Në Sheshin E Xhamive

JERUSALEM, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Polia izraelite u vendos në gjendje alarmi dhe bllokoi rrugët në sheshin e xhamive në qytetin e lashtë të Jerusalemit për myslimanët nën moshën 40 vjeç, njoftoi zëdhënësi. Policia i trembet manifestimeve të dhunshme të palestinezëve apo arabëve izraelitë në Jerusalemin Lindor, pas faljeve të së premtes, si reagim për sulmin izraelit kundër flotiljes me ndihma nisur drejt Gazas. ''Forcat tona janë vënë në gjendja alarmi në të gjithë vendin, por veçanërisht në Jerusalem'', theksoi zëdhënësi, Micky Rosenfeld. "Qindra policë janë vendosur për këtë shkak në qytetin e lashtë'', theksoi ai. ''Vetëm gratë dhe besimtarët mbi moshën 40 vjeç mund të marrin pjesë në faljen e së premtes në sheshin e xhamive'', theksoi zëdhënësi./ /ec/ a.jor.
KOMENTE