Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pasqyra E Shtypit Shqiptar
English

Pasqyra E Shtypit Shqiptar

TIRANË, 12 Qershor/- Titujt kryesorë të shtypit shqiptar për ditën e sotme 12 qershor. "Panorama" KËRKESA NË GRUP, PAGAT, PS KOMISION HETIMOR PËR TOPALLIN Akuza kryetares së Kuvendit/ Socialistët mund të kërkojnë komision hetimor ndaj Kryetares së Parlamentit, Jozefina Topalli, për vendimin e shkurtimit të pagave të tyre në muajin maj. -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Qeveria tërhiqet nga pronësia e shtëpisë së Pezës, Berisha e Ruçi përplasen në Kuvend Vizat , lista e punëtorëve për në ambasadën Greke "Koha Jonë". DEPUTETËT E PS: DUAM DIETA PËR DITËT E GREVËS SË URISË Debati/ Deputetët e opozitës u ankuan dje në Kuvend, për mosmarrjen e dietave, por Kryetarja Jozefina Topalli qartësoi se "Dieta për ditët e grevës së urisë nuk mund të ketë". -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Manjani: Grupi i PS, komisariat që ruan pronat e Dashit Berisha, deputetëve të PS: Po me Konferencën e Pezës ç`patët? "Shqip" PËRFUNDIMI I "ULTIMATUMIT", PRITET RIAKTIVIZIMII BRUKSELIT Fillimi i javës së ardhshme rikthen kontaktet për krizën. Berisha : Pranoni paketën. Ruçi: Zgjidh krizën -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Goditen 14 hajdutët e dy policëve Miliardat e bilanceve gjoba mashtruesve "Shekulli" BERISHA- RAMA, ZGJIDHJET PËR KRIZËN Kryeministri: Opozita të pranojë paketën time për zgjidhjen e krizës -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Hetimi Topallit për shpenzimet në Kuvend Qeveria tërhiqet për shtëpinë e Dashamir Pezës "Gazeta Shqiptare" REZOLUTA E PE: ZGJIDHJE OSE PEZULLOHET INTEGRIMI Eurodeputetët depozitojnë 114 amendamente, Duff: Korrupsioni, jeni më keq në gjithë rajonin. Madlener: KE-ja të ndërpresë negociatat. Miratimi i dokumentit u shty për në 26 qershor -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Servet Pëllumbi: Lesi pagoi Islamin 500 USD për foton time me librin e MarksitMarrëveshje politike LSI-PD, Jep dorëheqjen drejtori i KESH "Rilindja Demokratike" 27 VENDET ANËTARE TË BE: DO TË VOTOJMË HEQJEN E VIZAVE Presidenca Spanjolle: " Të gjithë janë dakort. Në vjeshtë marrja e vendimit për liberalizimin. Asnjë shtet anëtar i BE nuk është kundër heqjes së vizave afat shkurtra me shqipërinë dhe bosnjën. -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Topalli: Roli i gruas në shoqëri një agjente e fortë ndryshimi Meta: Rama të heqë dorë nga ultimatumet, të ulet për dialog "Zëri i popullit" KRITERET PENG, BE, MINISTRAT E BRENDSHËM MOSBESUES NDAJ QEVERISË: NUK PLOTËSOVE KUSHTET Deputetët e PS: Brukseli po pret, Berisha firmos zgjidhjen -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Pas tenderit të energjisë "i pritet koka", kreut të KESH, Muharrem Stojkut Internacionalja Socialiste, Ajala: shqiptarët meritojnë zgjedhje të lira dhe transparente /i.s/
KOMENTE