Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh
English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Gjirokastër: Starton festivali ndërkombëtar "Takimet muzikore të dy botëve" Durrës, Rama: Greva i shërbeu kauzës opozitare "Ju flet Tirana.", një libër i Agron Çobanit kushtuar RTSH-së Inspektoriati i ndërtimit prish pesë objekte pa leje në qytetin e Sarandës Hapet ambasada e Shqipërisë në Bosnjë Hercegovinë, Meta: Hap historik në marrëdhëniet midis dy vendeve Basha: Kriteret plotësuese për liberalizimin e vizave do të përmbushen brenda afatit Eulex: Në Kosovë është arritur një progres i qëndrueshëm dhe pozitiv në fushën e sundimit të ligjit Bumçi: Bashkia e Tiranës nuk ka asnjë plan të përgjithshëm për rregullimin e trafikut PD: E paligjshme kërkesa e deputetëve të PS-së për dieta Withers: Gjithëpërfshirje e forcave politike ne zbatim te ligjit kunder diskriminimit Meta: Shqipëria, në një të ardhme të afërt anëtare e BE-së Shqipëria, Shembull suksesi në rajon për demontimin e municioneve Konference perkujtimore per ikonen e paqes dhe humanizmit, Nënë Tereza Rama: Zgjidhja e krizës politike e lidhur me integrimin e vendit Në korrik qeveria do të rrisë pagat dhe pensionet Konflikti Izrael-Palestine -Shkrimtari izraelit Amos Oz: Kufijte e forces Bosch: Mjedisi politik në Shqipëri të nxisë zbatimin e programeve të ndihmës së donatorëve Nënshkruhet marrëveshja prej 50 milionë euro me BEI-n për financimin e rrugëve rurale Liberalizimi i vizave-Pollo: Shqipëria do të plotësojë në kohë tre kriteret e kërkuara nga KE Berisha niset në Gjermani për të marrë pjesë në takimin e 27-të mbi sigurinë globale Grupi i BB organizon konsultime ne Shqiperi mbi strategjine e ardhshme per sektorin energjetik LAJME NGA BOTA Lindje e Mesme - Flotilje - Austri - Protestë mbi sulmin izraelit ndaj flotiljes OKB - Koreja e Jugut i drejtohet zyrtarisht Këshillit të Sigurimit lidhur me mbytjen e anijes së saj Flotilja për Gazën - Një i zgjedhur amerikan kërkon "pasoja" për Izraelin Itali - Mafia 'ekonomike' përfiton mbi 20 miliardë euro në vit Papa: Vrasja e peshkopit në Turqi nuk ndikon në dialogun me botën islame Ekonomi - Euro-ja ra nën 1,20 dollarë për herë të parë që prej marsit të vitit 2006 Ekonomi - Sintezë - Euroja dhe punësimi në Amerikë sjellin rënien e tregjeve Japoni - Bashkëshortja e kryeministrit japonez refuzon titullin e zonjës së parë Ekon - Zona euro regjistron një rritje ekonomike me 0,2 për qind në tremujorin e parë Ekon - "Washington Times'': Shpenzimet pa kriter të Greqisë goditën Maqedoninë dhe Bullgarinë Ankaraja do të minimizojë marrëdhëniet ekonomike dhe ushtarake me Izraelin Muzikë - Bob Dylan në koncert në Maqedoni Turqi - Vritet një famulltar apostolik Rumani - Përleshje mes demonstruesve dhe policisë
KOMENTE