Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Turqi - Vritet Një Famulltar Apostolik
English

Turqi - Vritet Një Famulltar Apostolik

ANKARA, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Peshkopi Luigi Padovese, famulltar apostolik i Anadollit dhe president i konferencës episkopale turke u vra dje në një sulm në shtëpinë e tij në Iskenderun, në jug të Turqisë, njoftoi agjencia turke e lajmeve Anadolli Azhans. Sipas stacionit televiziv informativ NTV, peshkopi katolik, i moshës 63 vjeç, u sulmua nga shoferi i tij dhe vdiq nga plagët e rënda në spital./ /ec/ a.jor.
KOMENTE