English

Turqi - Vritet Një Famulltar Apostolik

ANKARA, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Peshkopi Luigi Padovese, famulltar apostolik i Anadollit dhe president i konferencës episkopale turke u vra dje në një sulm në shtëpinë e tij në Iskenderun, në jug të Turqisë, njoftoi agjencia turke e lajmeve Anadolli Azhans. Sipas stacionit televiziv informativ NTV, peshkopi katolik, i moshës 63 vjeç, u sulmua nga shoferi i tij dhe vdiq nga plagët e rënda në spital./ /ec/ a.jor.
KOMENTE