Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Urgjent - Japoni - Naoto Kan Zgjidhet Kryeministër Nga Parlamenti
English

Urgjent - Japoni - Naoto Kan Zgjidhet Kryeministër Nga Parlamenti

TOKIO, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Naoto Kan, aktivist i vjetër i së majtës dhe partizan i masave shtrpnguese buxhetore, u zgjodh sot kryeministër i Japonisë nga parlamenti. Kan zëvendëson Yukio Hatoyama, i cili dha dorëheqjen pas nëntë muajve në pushtet./ a.jor.
KOMENTE