Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Axhenda Ndërkombëtare 5 Qershor 2010
English

Axhenda Ndërkombëtare 5 Qershor 2010

-------------------------------------------------------------------- NGJARJE KRYESORE ------------------------------ GAZA - Ndjekje e situatës për anijen e mallrave ''Rachel Corrie'', e marrë nga një organizatë irlandeze, që u interceptua sot nga marina izraelite. Me 15 persona në bord, me kombësi irlandeze dhe malajziane, si edhe me 1 000 tonë ndihma, ''Rachel Corrie'' duhej të bënte pjesë në flotiljen humanitare që u ndalua të hënën nga Izraeli. TEL AVIV - Manifestim i lëvizjes izraelite ''Ruajtja e Paqes'' kundër sulmit të marinës izraelite ndaj flotiljes. NGJARJE TË TJERA ---------------------------- NIKOSIA - Vizitë e papa Benediktit XVI NJU ORLINS - Vazhdim i përpjekjeve për eliminimin e pasojave të ndotjes nga nafta e ''British Petroleum''. MESEBERG (Gjermani) - Takim pune mes kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit rus, Dmitri Medvedev ATHINE - Protesta kundër masave shtrënguese ekonomike nga qeveria greke. BUSAN (Koreja e Jugut) - Takim i G20-s për situatën ekonomike botërore./ a.jor.
KOMENTE