Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Flotilja - Aktivistët Njoftojnë Se Anija Rachel Corrie Është Kapur Nga Izraelitët
English

Flotilja - Aktivistët Njoftojnë Se Anija "Rachel Corrie" Është Kapur Nga Izraelitët

ROMË, 5 qershor /ATSH-ANSA/ - Burime të organizatës "Free Gaza" shkruajnë sot në faqen e tyre zyrtare të rrjetit social në internet "Twitter" se anija e aktivistëve irlandez të paqes "Rachel Corrie" është kapur nga forcat e marinës izraelite dhe po shoqërohet drejt portit Ashdod. Pasagjerët në bordin e saj janë mirë. Lajmi është postuar në profilin e organizatës në "Twitter" nga "Perdana", shoqëria malajziane bashkëpronare e anijes në bordin e së cilës ndodhet edhe një aktivist i sajë. Në të njëjtën faqe në internet mësohet se anija mund të shihet nga brigjet e Gazës. /e.v/
KOMENTE