Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hungari - Sekretari I Shtetit: Vendi Mund Të Vetëfinancohet
English

Hungari - Sekretari I Shtetit: Vendi Mund Të Vetëfinancohet

MILANO, 5 qershor /ATSH-ANSA/ - Sekretari i shtetit hungarez, Mihaly Varga, deklaroi sot gjatë një konference për shtyp se "qeveria e Budapestit mund t'i financojë shpenzimet e veta" dhe se "deklaratat e djeshme për një falimentim të mundshëm të vendit ishin të pafata", njoftoi agjencia e lajmeve Bloomberg. /e.v/
KOMENTE