Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kosove- Thaaci: Opinioni I Gjnd Per Legjitimitetin E Pavaresise Do Pasohet Me Njohje Te Reja
English

Kosove- Thaaci: Opinioni I Gjnd Per Legjitimitetin E Pavaresise Do Pasohet Me Njohje Te Reja

EJA PRISHTINË, 5 Qershor /ATSH-B.Jashari/.- Opinioni i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND) për legjitimitetin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, i cili pritet të ndodhë në korrik të këtij viti, do pasohet me njohje të reja, është shprehur optimist kryeministri Hashim Thaçi sot pas kthimi nga Finlanda. Gjatë viztës zyrtare në Finlandë, kryeministri Thaçi ka takuar kryeministrin finlandez, Matti Vanhanen, ministrin e Jashtëm, Alexander Stubb dhe ish-ndërmjetësin e OKB-së për statusin e Kosovës, Marti Ahtisaari. Kryeministri Thaçi tha se Finlanda ka rikonfirmuar edhe një herë mbështetjen e fuqishme për ndërtimin e shtetit të Kosovës, avancimin e proceseve integruese në NATO dhe në BE. /a.ke/
KOMENTE