Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Meta: Fasonët do të kenë mbështetjen e qeverisë
English

Meta: Fasonët do të kenë mbështetjen e qeverisë

Tiranë, 5 Qershor, NOA – Qeveria do të bëjë më shumë për të mbështetur biznesin fason pasi ai mban në punë një numër të jashtëzakonshëm personash.

Ky ka qenë apeli i hedhur nga zv/kryemiministri Ilir Meta, gjatë një takimi me përfaqësues të biznesit të fasoneve, ku ka qenë i ftuar.

Sipas tij, është e vërtetë se biznesi po kalon kohë të vështira, për shkak të efekteve të krizës ekonomike që është induktuar nga jashtë vendit dhe fasonët janë ndër bizneset të cilat preken realisht të parët prej tyre,

Kjo pasi sipas Metës, vetë natyra e funksionimit të tyre, me material të porositësit,

indukton që ky biznes të jetë i varur nga ecuria e bizneset e vendeve me të cilat bashkëpunon.

n.e/NOA

KOMENTE