Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sport-Botëror/ Afrika E Jugut 2010 , Një Muaj Spektakël Dhe Pasion
English

Sport-Botëror/ "Afrika E Jugut 2010", Një Muaj Spektakël Dhe Pasion

TIRANË, 5 Qershor /ATSH/ - Kampionati botëror i futbollit "Afrika e Jugut 2010" do të startojë të premten në 11 qershor në orën 14:00 me ceremoninë e hapjes. Më pas vendasit do të luajnë ndeshjen e parë të Botërorit ndaj Meksikës në orën 16:00. Faza e grupeve të kampionatit botëror do të zgjasë deri në datën 25 qershor. Më pas nga 26- 29 qershor luhen ndeshjet e fazës së 1/8-ave. Çerekfinalet do të zhvillohen në datat 2 dhe 3 korrik. Ndërsa gjysëmfinalet në datat 6 dhe 7 korrik. Ndeshja për vend të 3-4 do të luhet në 10 korrik, ndërsa finalja e madhe do të zhvillohet në 11 korrik në Johanesburg. - Ndeshjet e "Afrika e Jugut 2010" Grupi A 11/6 Johannesburg (16:00): Afrika e Jugut - Meksikë Città del Capo (20:30): Uruguaj - Francë 16/6 Pretoria (20:30): Afrika e Jugut - Uruguaj 17/6 Polokuane (13:30): Francë - Meksikë 22/6 Rustenburg (16:00): Meksikë - Uruguaj Bloemfontein (16:00): Francë - Afrika e Jugut Grupi B 12/6 Johannesburg (13:30): Argjentine - Nigeri Port Elizabeth (16:00): Korea e Jugut - Greqi 17/6 Bloemfontein (16:00): Greqi - Nigeri Johannesburg (20:30): Argjentinë - Korea e Jugut 22/6 Durban (20:30): Nigeria - Korea e Jugut Polokuane (20:30): Greqi - Argjentinë Grupi C 12/6 Rustenburg (20:30): Angli - USA 13/6 Polokuane (16:30): Algjeri - Slloveni 18/6 Johannesburg (16:00): Slloveni - USA Città del Capo (20:30): Angli - Algjeri 23/6 Port Elizabeth (16:00): Slloveni - Angli Pretoria (16:00): USA - Algjeri Grupi D 13/6 Durban (16:00): Gjermani - Australi Pretoria (20:30): Serbi - Ganë 18/6 Port Elizabeth (13:30): Gjermani - Serbi 19/6 Rustenburg (13:30): Ganë - Australi 23/6 Johannesburg (20:30): Ganë - Gjermani Nelspruit (20:30): Australi - Serbi Grupi E 14/6 Johannesburg (13:30): Holandë - Danimarkë Bloemfontein (16:00): Japoni - Kamerun 19/6 Durban (16:00): Holandë - Japoni Pretoria (20:30): Kamerun - Danimarkë 24/6 Rustenburg (20:30): Danimarkë - Japoni Città del Capo (20:30): Kamerun - Holande Grupi F 14/6 Città del Capo (20:30): Itali - Paraguaj 15/6 Rustenburg (13:30): Zelanda e Re - Sllovaki 20/6 Bloemfontein (13:30): Sllovaki - Paraguaj Nelspruit (16:00): Itali - Zelanda e Re 24/6 Johannesburg (16:00): Sllovaki - Itali Polokuane (16:00): Paraguaj - Zelanda e Re Grupi G 15/6 Port Elizabeth (16:00): Bregu i Fildishte - Portugali Johannesburg (20:30): Brazil - Korea e Veriut 20/6 Johannesburg (20:30): Brazil - Bregu i Fildishtë 21/6 Città del Capo (13:30): Portugali - Korea e Veriut 25/6 Durban (16:00): Portugali - Brazil Nelspruit (16:00): Korea e Veriut - Bregu i Fildishtë Grupi H 16/6 Nelspruit (13:30): Honduras - Kili Durban (16:00): Spanjë - Zvicër 21/6 Port Elizabeth (16:00): Kili - Zvicër Johannesburg (20:30): Spanjë - Honduras 25/6 Pretoria (20:30): Kili - Spanjë Bloemfontein (20:30): Zvicër - Honduras/gj.m//s.s./
KOMENTE