English

Irak - Të Paktën Pesë Persona Të Vrarë Nga Atentatet Kamikaze

BAGDAD, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Të paktën katër policë dhe një civil u vranë sot nga atentate kamikaze në Bagdad, theksuan burime nga Ministria e Brendshme dhe ajo e Mbrojtjes. Të paktën katër policë u vranë nga një kamikaz, i cili kishte vendosur makinën e tij me eksploziv pranë një rajoni policie në Amel, një lagje në jug të kryeqytetit. Një civil u vra dhe një tjetër u plagos në lagjen Allawi nga shpërthimi i një bombe të vendosur poshtë një makine./ /ec/
KOMENTE