English

Lindje E Mesme - Flotilje - Sarkozy "Ftesë" Netanyahut Të Pranojë Një Hetim

PARIS, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Nicolas Sarkozy i bëri thirrje, madje e ''ftoi" sot kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu të japë miratimin për ''një hetim të besueshëm dhe objektiv" lidhur me ndërhyrjen, siç e quajti Sakrozy, të komandove të marinës izraelite kundër "Flotiljes së Lirisë", hetim në të cilin Franca është shumë e gatshme të pjesë ''pjesëmarrëse'', njoftoi sot presidenca franceze përmes një deklarate për shtyp./ /i.p/
KOMENTE