English

Liverpul, Hodgson për të zëvendësuar Benitez

Angli, 7 Qershor 2010 NOA - Pasi është bërë editur se Benitez nuk do të jetë më në drejtim të skuadrës së Liverpulit,drejtuesit e klubit anglez janë hedhur menjëherë në merkato për të gjeturzëvendësuesin e tij.

Do të jetë pikërisht Roy Hodgson i cili do tëulet në stolin e Liverpulit dhe ky lajm është bërë i ditur nga e përditshmjabritanike “News of the World”.

Hodgson, i cili duhet thënë se zhvilloi njësezon mjaft të mirë me ekipin e Fulham duke arritur të shkonte deri në finalene Europa League, është shprehur tepër i gatshëm për këtë transferim dhe ndihettepër i entuziazmuar për këtë aventurë të re që do të nisë me ekipin eLiverpulit.

r.b/NOA

KOMENTE