English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Kosovë - Ahtisaari: Paketa është për tërë territorin, e jo për ndarje Sport- Teknologjia "pushton" botërorin "Afrika e Jugut 2010" Sport- Botërori "Afrikë e Jugut 2010", mund të vësh bast për gjithçka Pogradec: "Një me natyrën", drejtues të "Eagle Mobile" pastrojnë qytetin Vlore: Mijera pushues sfidojne motin, nisin plazhin PD: Në 1 korrik, rritja më e madhe e rrogave dhe pensioneve Elbasan: Arrestohet per mbajtje te lendeve narkotike e municioneve luftarake Ndryshimi i rregullores/Këshilli i Mandateve vijon nesër shqyrtimin e amendamenteve Berisha: Investime madhore për të ndryshuar jetën e banorëve të Fushëkuqes PS-Bushati: Parashikimet mbi të ardhurat fiskale, jo realiste Kryeministri Berisha përshëndet nisjen e garës së makinave "Rally Albania 2010" Gjirokastër: Polifonia dhe muzika bashkekohore në natën e dytë të festivalit "Takimet muzikore të dy botëve" Durrës: Nga autostrada Tiranë-Durrës, rrugë të reja drejt bregdetit Reportazh/Vlorë: "Varri i Pashait", një simbol mes artit dhe legjendës LAJME NGA BOTA Joe Biden viziton Egjiptin për bisedime me presidentin Moubarak Lindje e Mesme - Flotilje - Sarkozy "ftesë" Netanyahut të pranojë një hetim Iran - Shirazi: Garda revolucionare e gatshme të shoqërojë flotiljet në Gaza Erdogan: Turqia do të vazhdojë përpjeke të pandalshme deri në heqjen e bllokadës në Gaza Gaza - Një foshnjeje palestineze i vendoset emri Erdogan në nder të kryeministrit turk Afganistan - Pesë ushtarë të NATO-s humbën jetën në jug dhe lindje të vendit Greqi - Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë godet në afërsi të Kretës Përmbledhje - Slloveni - Referendum për mosmarrëveshjen kufitare me Kroacinë Emiratet e Bashkuara Arabe - Një qiellgërvishtës i merr rekordin Kullës së Pizës Ekon - Cameron: Vendi do të përballet me vite të vështira për rimëkëmbjen e ekonomisë Poloni - Dekretohet sërish gjendja e alarmit nga përmbytjet Koment - Ekonomi - BCE, e tronditur nga kriza, duhet të shtojë përpjekjet për qetësimin e tregjeve Qipro - Papa kërkon një përpjekje urgjente për shmangien e tragjedive në Lindjen e Mesme Spanjë - Sondazh - Vendësit nuk janë dakord për zgjedhje të parakohshme Gates: Diplomacia nuk do të ketë shumë efekt mbi Korenë e Veriut Urgjent - Flotilja - Pasagjerët e anijes ''Rachel Corrie'' do të riatdhesohen
KOMENTE