English

Afrikë e Jugut 2010, Kapelo largon fotografët

Johanesburg, 10 qershor 2010 NOA - Trajneri i Anglisë, Fabio Kapelo ka kapur në befasuar disa fotografë dhe operatorë teksa po përpiqeshin të xhironin në brendësi të dhomave të zhveshjes së përfaqësueses angleze.

Trajneri mjaft i zemëruar u ka bërë thirrje këtyre punonjësve që të përqendrohen në presionin e tyre vetëm në fushën e lojës dhe jo në sektorët privatë të ekipit pasi diçka e tillë nuk i përket.

Me sa duket në skuadrën e Anglisë, pas çështjes bon ton të Rooney, qetësia dhe paqja nuk janë më pjesë e ekipit.

r.b/NOA

KOMENTE