English

Arrestohen dy të dyshuar në Hipotekën e Tiranës

Tiranë, 10 Qershor 2010 NOA – Dy persona u arrestuan pak minuta më parë nga policia e Tiranës, pasi akuzohen për abuzim në Hipotekën e Tiranës duke bërë rolin e sekserit me qëllime përfitimi financiar. do ikTë arrestuarit janë Shkëlqim Levanaj dhe Orion Elezi, i thanë agjencisë NOA, burime zyrtare nga policia e kryeqytetit.

Ndërkohë nga policia e Tiranës konfirmohet se në kuadrin e operacionit të mbrëmjes së sotme, koduar me emrin “Sporteli i Hapur”, nën hetim është edhe Altin Spaho, zëvendësdrejtor i Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme (ZRPP). Ai dyshohet se ka përfituar një shumë prej 500 mijë lekësh kundrejt lëshimit të një vërtetimi hipotekar në rrethana të dyshimta abuzive.

r.n/NOA

KOMENTE