English

Greqi - Greva 24-Orëshe E Hekurudhave Shkakton Probleme Në Komunikacion

ATHINË, 10 qershor /ATSH-MIA/ - Të punësurit në hekurudhat greke filluan sot një grevë 24-orëshe, çka çoi në ndryshime të itinerarit të trenave të linjave ndërkombëtare. Hekurudhat greke protestojnë për shkak ristrukturimit të kompanisë OSE, propozuar nga Ministria greke e Infrastrukturës dhe Transportit./ a.jor.
KOMENTE