English

Ndahet nga jeta Gjergj Zheji

Tiranë, 10 qershor, NOA - Mesditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare personaliteti i njohur i kulturës dhe i letrave shqipe, profesori, studiuesi dhe shkrimtari Gjergj Zheji.

Zheji ka botuar një sërë veprash të ndryshme ku spikasin ato me karakter studiues. Zheji është një personalitet i njohur i letrave shqipe.

m.xh/NOA

KOMENTE