English

SHBA, peshkaqeni i Spielberg gjendet në mbeturina

SHBA, 10 Qershor NOA - Është gjetur në mbeturina në rrethinat e Los Anxhelos peshkaqeni, protagonist i filmit “The Off” nga Steven Spielberg.

Filmi vitit 1975 terrorizoi Dreyfuss Riçard dhe miliona teleshikues të tjerë në mbarë botën.

Natyrisht që nuk bëhet fjalë për ndonjë keqtrajtim të kafshëve por, për një nga tre modelet metalike, nga të cilët ekspertët arritën të riprodhonin efektet e sulmeve të grabitqarit.

Spielberg pagëzoi me ermin “Bruce”, 3 peshkaqenët e rremë dhe kjo pasi emri i avokatit të tij është i tillë.

r.b/NOA

KOMENTE