English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Nesër në TKOB, homazhe në nderim të intelektualit Gjergj Zheji Kosovë- Thaçi: Të gjithë të barabartë para ligjit Zv/kryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta, u nis për në Paris Gjergj Zheji, sa shumë kishte ende për të thënë... Zgjedhjet për Këshillin Kombëtar të Shqiptarëve në Serbi, dëshmi e maturisë politike dhe e përgjegjshmërisë qytetare Gjergj Zheji: Jeten ia përkushtoi përkthimit dhe promovimit të gjuhës dhe kulturës së kombit shqiptar Shqiptarët do të lëvizin pa viza në hapësirën Shengen brenda këtij viti Miratohen propozimet e PS-së për plotësimin e vendeve vakante në disa struktura të Kuvendit Nxitje e bashkëpunimit dypalësh Shqipëri-Rusi Berisha: Objektet që po ndërtojmë u përkasin gjithë shqiptarëve, pavarësisht bindjeve politike Wallander: Shqiperia, rol te veçantë për integrimin sa më të shpejtë të Ballkanit Perendimor në NATO Kosovë - Thaci-Bentler: Roli i KFOR-it, gjithnjë në mbështetje të sigurisë dhe stabilitetit Tiranë: Ndërron jetë Gjergj Zheji, personalitet i kulturës shqiptare Kosovë - Këshilli i Sigurisë, mbështetje qeverisë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar Bregu: Kemi dorëzuar brenda afateve përgjigjet e 170 pyetjeve shtesë të pyetësorit të KE Kuvendi miraton heqjen e tatimit te dyfishte per taksat mbi te ardhurat dhe kapitalin me Gjermanine Kuvend/ Ruçi: Maxhoranca nuk po i përgjigjet ofertës se opozitës për zgjidhjen e krizës Kuvend/ Patozi: Vendi nuk ka krizë Kola: Në sportelet e QKR-së janë regjistruar 134 mijë biznese Bregu: Procesi i integrimit europian nuk bazohet në humorin e liderit të PS-së Fushë Krujë: Gati momumenti i Presidentit George W Bush LAJME NGA BOTA Lindje e Mesme - Flotilja - Forumi turko-arab dënon sulmin e Izraelit Itali - Senati miraton një ligj të polemizuar për përgjimet SHBA: Katastrofa në Gjirin e Meksikës nuk krijon tensione me Londrën Rasmussen: Pavarësisht kursimeve NATO duhet të përshtatet dhe jo të ulë vigjilencën Dossier - Sllovaki - Zgjedhjet legjislative: Kandidatët kryesorë për kryeministër Ekon - BQE - Trichet: Valuta evropiane është shumë e besueshme Greqi - Partia Socialiste pezullon një themelues të saj, objekt i një hetimi financiar Cameron përjashton çdo mundësi për trupa shtesë në Afganistan Hagë - TPI dënon dy serbo-boshnjakë me burgim të përjetshëm për gjenocid Van Rompuy: Bashkëpunimi rajonal faktor kyç për eurointegrimin e Ballkanit Perëndimor Hague: BE-ja duhet të marrë masa shtesë kundër Iranit për çështjen bërthamore Turqi - Erdogan: Të votonim kundër Iranit do të ishte një akt i turpshëm Fratini: Bashkimi Evropian ka gabuar përballë Turqisë Bruksel - BE hedh poshtë akuzat si përgjegjëse e tensioneve mes Turqisë dhe Izraelit Greqi - Greva 24-orëshe e hekurudhave shkakton probleme në komunikacion Ahmadinexhad në Kinë pas sanksioneve të OKB-së kundër Iranit të mbështetura nga Pekini
KOMENTE