English

Usgs: Tërmet Me Magnitudë 5.4 Ballë Në Një Rajon Afër Ishujve Japonez Bonin

TOKIO, 11 qershor /ATSH-AFP/ - Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë u regjistrua në Japoni, në afërsi të ishujve Bonin në Paqësor, njoftoi pak më parë Instituti Amerikan i Vëzhgimit Gjeofizik (USGS), pa dhënë një alarm të menjëhershëm për cunami. ''Tërmeti ndodhi rreth orës 16:58 GMT dhe epiqendra e tij u regjistrua në një thellësi prej 35 kilometrash, rreth 70 kilometra nga njëri prej ishujve Ogasawara, emri (japonez për ishujt Bonin, në jug të Kyushu dhe rreth 1 035 kilometra larg Tokios'', njoftoi instituti amerikan, i cili nuk dha informacion lidhur me dëme të menjëhershme materiale./ /i.p/
KOMENTE