Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arrestohet i kërkuari, krijoi firmë piramidale dhe mashtroi shumë qytetarë
English

Arrestohet i kërkuari, krijoi firmë piramidale dhe mashtroi shumë qytetarë

Tiranë, 14 Qershor 2010 NOA - Ditën e sotme nga Sektori Operacioneve Speciale dhe Kërkimit pranë Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë u kap i shumë i kërkuari Gëzim Nazif Tomani, 46 vjeç, lindur e banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim me vendim të formës së prerë nga Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë i datës 01.04.2010 e cila e ka dënuar me 10 – vjet burgim, për veprën penale të “Mashtrimit më shumë se një herë”, parashikuar nga 100/2 i Kodit Penal.

I kërkuari, akuzohet se ka mashtruar disa herë dy shtetas, duke i marrë një shumë të konsiderueshme parash e cila varion në 75 mijë dollarë, me motivacion e një kontrate huamarrëse dhe huadhënëse, me qëllim kthimin e parave me përqindje që varionte nga (2 % deri në 3%).

Gëzim Tomani, për të siguruar kthimin e shumave të parave të konsiderueshme brenda afateve të çdo muaji, të dy shtetasve të dëmtuar, kishte lënë si garanci pasurore pasuri të luajtshme.

Kapja e tij u realizua gjatë ditës së sotme në Laprakë Tiranë. Policia e Tieranës, i tha agjencisë NOA se u ekzekutua vendimi i Gjykatës në ngarkim të tij.

r.n/NOA

KOMENTE