Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gaza - Fratini: Heqja E Bllokadës Të Mos Jetë Fitore Për Hamasin
English

Gaza - Fratini: Heqja E Bllokadës Të Mos Jetë Fitore Për Hamasin

LUKSEMBURG, 14 qershor /ATSH-ANSA/ - Italia, në Këshillin e Jashtëm të BE-së, "mbështeti vullnetin për heqjen e bllokadës në kufijtë e Gazës, me masa që nuk mund të manifestohen si një fitore për Hamasin", lëvizja politike ekstremiste që konsiderohet si një organizatë terroriste nga SHBA-ja dhe BE-ja, deklaroi sot ministri i Jashtëm italian, Franko Fratini. "Duhet të punojmë për një zgjidhje që, për Izraelin dhe Autoritetin kombëtar palestinez, të jetë politikisht e pranueshme", deklaroi Fratini gjatë një deklarate për shtyp në Luksemburg. "Nëse Hamasi e manifeston si fitore, atëherë kjo do të ishte e rrezikshme dhe do të konsolidonte rolin e tij brenda Gazës", shtoi kryediplomati italian. /e.v/
KOMENTE