Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kina Do Të Kthejë Në Atdhe Shtetasit E Saj Në Kirgistan
English

Kina Do Të Kthejë Në Atdhe Shtetasit E Saj Në Kirgistan

PEKIN, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Kina do të dërgojë një avion në Kirgistan që është përfshirë nga dhuna etnike, për të riatdhesuar shtetasit e bllokuar në këtë republikë të Azisë Qendrore, njoftoi sot një zëdhënës zyrtar. Përfaqësuesi i Ministrisë kineze të Punëve të Jashtme konfirmoi se një avion do të dërgohet në Kirgistan ku dhuna mes kirgizëve dhe mioritetit uzbek në jug të vendit ka shkaktuar të paktën 117 të vdekur dhe më shumë se 1 400 të plagosur dhe dhjetra mijëra refugjatë. Ai konfirmoi gjithashtu një informacion nga një e përditshme, që citonte një diplomat kinez në Bishkek, kryeqyteti kirgiz, sipas të cilit avioni do të ndalej në Osh, në rajonin e trazirave./ /ec/ a.jor.
KOMENTE